Fotowoltaika

W ostatnich latach wyjątkowo dużym zainteresowaniem cieszy się fotowoltaika. Zarówno firmy, jak i osoby prywatnie przekonują się do tej technologii, aby uzyskać wymierne oszczędności. Co ważne, właściciele bądź współwłaściciele domów jednorodzinnych oraz znajdujących się w nich lokali, mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu „Czyste powietrze”. Dzięki temu znacznie tańsza będzie instalacja fotowoltaiczna, jak i ogniwa fotowoltaiczne.

Wśród Polaków bardzo wzrosła świadomość ekologiczna, dlatego też na dachach domów prywatnych pojawiają się panele fotowoltaiczne. Zapewniamy profesjonalne doradztwo na każdym etapie współpracy. Jeżeli chodzi o instalacje fotowoltaiczne to inwestycja zwraca się już po kilku latach.

Można wybrać pomiędzy instalacjami OFF-GRID, ON-GRID albo hybrydowymi. Te pierwsze są całkowicie niezależne od używanej sieci elektroenergetycznej. Aby z nich korzystać, potrzebne są dodatkowe akumulatory, co wiąże się z większymi kosztami ogniw fotowoltaicznych. W systemie OFF-GRID można magazynować energię – pozwalają na to właśnie akumulatory podłączone pod instalacje fotowoltaiczne.

Instalacja ON-GRID umożliwia przesyłanie nadwyżek energii do sieci publicznej dzięki licznikowi dwukierunkowemu. Sprawia to, że osoba prywatna nie tylko korzysta z zielonej energii ogniw fotowoltaicznych, ale i zarabia na prądzie, który generują ogniwa fotowoltaiczne.